Výlet seniorů na zámek Loučeň a Muzeum Škoda auto Mladá Boleslav – 22.6.2017

Klub seniorů při Obecním úřadu ve Vinarech uspořádal ve čtvrtek 22. června 2017 výlet na zámek Loučeň a Muzeum Škoda auto Mladá Boleslav.

Za krásného slunečného rána jsme vyrazili směr Loučeň. Nejprve jsme navštívili zámek Loučeň, který je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který před nedávnem obohatil jeden celoevropský unikát – totiž soubor 12 labyrintů a bludišť. Architektonickou součástí zámku je také katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl vystavěn ve 14. století. Zámek je chráněn jako kulturní památka České republiky. Po prohlídce zámku s opravdu vyčerpávajícím výkladem jsme společně přešli do nedaleké restaurace „ U Otomanských“, která je vyhlášená v širokém okolí. Z nabídky deseti „hotovek“ domácí kuchyně si každý vybral dle své chuti. Jídlo i obsluha perfektní a ceny opravdu lidové. Po vydatném obědě jsme odjeli do Mladé Boleslavi, kde nás čekala prohlídka muzea Škoda auto. V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky, za 24 hodin se vyrobí 3000 aut. Závěr výletu byl Barešův ranč v Lužci nad Cidlinou. Byl vybudován za částečné podpory programu Pro rozvoj venkova EU a slavnostně otevřen 29. 5. 2015. Součástí areálu je rybník Jaroušek, ustájení poníků a koní a výběh chovu farmové zvěře, kde uvidíte bizony, jeleny evropské, daňky nebo muflony. V rybníku chováme kapry, candáty, úhoře, štiky, jesetery, amury, líny nebo pstruhy. Zde jsme měli připravenou večeři.
Průvodcem celého dne byl pan Bohuslav Vršťala. Dopravu autobusem zajišťoval pan Ladislav Šoch od firmy Heřmanský. Výletu se zúčastnilo celkem 34 občanů. Počasí se i tentokrát vydařilo, celý den bylo slunečno a již se všichni těší na další výlet. Příjezd domů byl v 19,30 hodin.

 

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii
Výlet seniorů na zámek Loučeň a Muzeum Škoda auto Mladá Boleslav – 22.6.2017

.