Setkání občanú Kozojídek na Moravě – 16. – 17.6.2012

Ve dnech 16.-17. června 2012 se uskutečnilo v pořadí již 13. setkání občanů Kozojídek, tentokrát v moravských Kozojídkách. První setkání bylo začátkem září roku 1978. Od poslední návštěvy uběhlo sedm let, když na jaře obdržel náš Obecní úřad pozvání na návštěvu do moravských Kozojídek. Termín byl domluven na polovinu června. Byla sobota 16. června kdy, krátce po šesté hodině ranní odjíždí z Kozojídek autobus firmy Heřmanský s řidičem panem Jaroslavem Vondruškou se 41 občany z Kozojídek a blízkého okolí. Dalších 10 osob jelo vlastními auty. Časným slunečným ránem vládla v autobuse svěží nálada. Jeli jsme dle plánu  přes Hradec Králové, Svitavy se zastávku na občerstvení v motorestu ve Studené Loučce na pomezí Čech a Moravy. Dále jsme pokračovali přes Olomouc, Přerov a Uherské Hradiště. Do moravských Kozojídek jsme přijeli ve 12,30 hod.kde před Obecním úřadem byl cíl naší cesty. Následovalo přivítání zde přítomných dobrovolných hasičů, starosty, místostarosty a ostatních. Ještě před Obecním úřadem  vystoupil mužský pěvecký sboru Malina a ženský pěvecký sbor Jahoda.

V sále úřadu promluvili starostové a zástupci Kozojídek. V krátkých projevech informovali přítomné o dění v obou obcích. Po přípitku následovalo vzájemné předání upomínkových dárků tohoto setkání. Ke slavnostnímu obědu byla servírována polévka s kroupami, moravský vrabec s knedlíkem a zelí. K obědu byly podávány nápoje všeho druhu. Vše bylo velice chutně a dobře připravené. K obědu hrála cimbálová kapela CAPELA. S krátkým programem vystoupil pěvecký sbor Babinec. Po krátké diskuzi následoval přesun do nedalekého Tasova, kde jsme byli  ubytováni. Po 16 hod. jsme byli opět v Kozojídkách, kde v 16,30 hod. začalo na místním sportovním areálu fotbalové utkání mezi mužstvy českých a moravských Kozojídek. Toto utkání bylo pojato jako „srandamatch“. České  Kozojídky vyhrály po prodloužení na penalty 6:5. Atmosféra na hřišti a v publiku byla výtečná. Z letošního setkání  byl z programu vynechán průvod s kapelou po obci. Krátce po půl sedmé následovala krátká procházka k rybníčku Loučky a odtud do areálu vinných sklepů pod Kříbem. Zde byla prohlídka vinných sklepů a byla podávána večeře. Od 20 hodin následoval zábavný večer, který se protáhl až do časných ranních hodin. K tanci a poslechu hrála hudební skupina RYTMUS 93. Krátký spánek jsme měli na ubytovně v Tasově.

V neděli 17.června jsme se vrátili na Obecní úřad, kde byla v 9,30 hod. snídaně v podobě švédského stolu a každý si mohl vybrat dle přání a chuti. Domácí tlačenka s cibulí, vepřové maso, uzené, párek, pečivo, káva, čaj, pivo a koláče. U stolů byla velmi srdečná nálada. Krátce po 10 hodině nastal čas loučení. Starosta  moravských  Kozojídek  předal dar – krásný obraz naší starostce a každý z nás ještě dostal na památku perníček s nápisem „ Kozojídky 2012“. Následovalo fotografování, stisky rukou a děkování. Ještě před odjezdem nám moravští přátelé zaspívali krásné moravské písně. Náš autobus se rozjel a všichni jsme s dojetím zamávali. 13.Setkání Kozojíďáků skončilo. Cestou domů jsme za Brnem v motorestu Formanka v Lipůvce velice dobře poobědvali a v 17,30 hodin jsme přijeli do našich českých Kozojídek.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii Setkání občanú Kozojídek na Moravě – 16. – 17.6.2012.